Poslední pokus najít práci

14. 10. 2010 | † 03. 12. 2011 | kód autora: MOG

O víkendu jsem si musela vybrat téma na esej, teda lépe řečeno tři, ze kterých pak jedno dostanu přidělený. Jinak jsem zase doháněla četbu v knihovně. No a protože v sobotu přišla Rozi s tím, že jí dali práci v jedné agentuře, zašla jsem tam v pondělí a vypadalo to nadějně.

V agentuře mi řekli, že se musím zaregistrovat na dánskej daňovej úřad, takže jsem tam v úterý jela. Bylo to fakt strašně daleko, přes hodinu cesty na kole - opravdu nechápu, co je s těma Dánama špatně, že mají pošty, doktory a úřady tak strašně daleko. Třeba daňovej úřad, kterej je pro celou oblast severního Jutska by člověk čekal ve středu města. Ale to by nesměl být v Dánsku.
Samotná registrace trvala asi 5 minut, ale dozvěděla jsem se zajímavou věc – student si v Dánsku bez daní může vydělat 42 tisíc dánskej korun, takže asi 150 tisíc českejch. Věřím, že být studentem v Dánsku je fakt super. Člověk dostává peníze od státu (jak jsem slyšela, tak v přepočtu je to prý asi 20 až 24 tisíc na měsíc) a ještě si k tomu může vydělat tolik peněz bez daní.
Kromě registrace na berňáku jsem ještě potřebovala mít založenej účet. Zašla jsem do Danske bank, kde chtěli jen za založení účtu 300 DKK, tak to jsem odmítla zaplatit a dobře jsem udělala. Na koleji mi pak Rozi řekla, že v Nordea je to všechno zadarmo, takže jsem si ho hned ve středu založila. Od Rozi jsem se ale taky dozvěděla, že ji na tu práci nakonec nepotřebovali, takže to asi nebude tak snadný, jak to vypadalo.
Stejně jsem ale dnes zanesla všechny ty lejstra do agentury. Bohužel už se ale netvářili tak nadšeně jako v pondělí, prý je práce málo, ale zkusí něco sehnat. Tak snad zavolají. Víc už ale pro tu práci dělat nehodlám. Investovala jsem do toho už tolik času, že další už by se opravdu nevyplatil.
Dnes jsem taky na docela dlouhou dobu měla naposledy školu – příští týden jsou v Dánsku prázdniny. Na hodině se definitivně rozhodlo, kdy bude zkouška – takže už vím, že jednu zkoušku budu mít 10. prosince a jednu 16. nebo 17. Takže teď musím zjistit, jestli se dá odstěhovat o víkendu, v což doufám, a jestli jo, tak v sobotu 18. snad už budu vyrážet směr Brno.

A na oslavu nadcházejících prázdnin jsem si uvařila kung pao a bylo fakt výborný.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2017 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.

Warning: include(reklama_roh.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/web2/nepise.cz/nepise.cz/blog/page-bottom.php on line 38

Warning: include(): Failed opening 'reklama_roh.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/web2/nepise.cz/nepise.cz/blog/page-bottom.php on line 38